Trénujeme lokál

Novinka
baner na web1
Kompletná sada obsahuje 152 kariet:
  • 64 kartičiek so štvorčlennými vetami v jednotnom (44 ks) aj množnom čísle (20 ks) s použitím predložky ‘O‘ (o kom, o čom);
  • 12 kariet s predložkami ‘NA‘,‘V‘ a ‘PO‘, ktoré sa s lokálom tiež používajú
  • 4 karty na tvorbu 5 členných viet s použitím pádu datív a lokál a k nim prislúchajúce kartičky slov (72 ks) v jednotnom aj množnom čísle, s ktorými vytvoríte množstvo nových viet.

Na kartách sa nachádzajú skloňované slová vo vzoroch: žena, ulica, dlaň, kosť, gazdiná, chlap, hrdina, dub, stroj, mesto, srdce, vysvedčenie, dievča. Táto sada kariet je vhodná pre nevravca, ktorý už skúsenosť s gramatickými sadami od Kartulky má.

  • počet strán: 27 + titulná strana (formát A4, 160 g papier)
  • počet kariet na strane podľa typu: 4 ks, 2 ks a 12 ks 
  • karty majú vyznačené prerušované čiary na strihanie
  • doba dodania: 3 - 10 pracovných dní

Zvoľte si variant:

  • farebná tlač bez laminácie (odporúčam zalaminovať pred používaním na domácej laminovačke)
  • farebná tlač s lamináciou (bežná laminácia, fólia formátu A4, 80 mic)
13 € 20,50 € od 13 €

Ako trénujeme my

Dysgramatizmy sa u môjho nevravca vyskytujú často. Skloňovanie v niektorých pádoch už má celkom dobre zvládnuté, no niektoré mu robia stále problém. Sada Trénujeme lokál je štvrtou gramatickou sadou, ktorú som na trénovanie pre nevravca vytvorila.

S kartami sa najskôr zoznámte, aby nevravec vedel bez ťažkostí identifikovať a pomenovať obrázky a symboly, až potom sa zamerajte na lokálové koncovky. Porozprávajte sa kto na obrázku je a čo robí. Karty s predložkou ‘o‘ sa kombinujú s ôsmymi slovesami - sníva, rozmýšľa, rozpráva, píše, číta, počúva, šepká a spieva. Uistite sa, že ich dieťa vie identifikovať a nebude pri ‘čítaní‘ obrázkov na karte hľadať správny výraz.

Pri trénovaní môžete pre zjednodušenie a prehľadnosť zoradiť karty podľa rovnakých slovies alebo podľa rovnakej lokálovej koncovky posledného slova na karte (napr: dedk-ovi, hokejist-ovi, koník-ovi...).

4 kartičky na tvorbu 5-členných viet využijete na precvičenie dvoch pádov - lokál a datív (vo väčšine prípadov sa v jednotnom čísle tvar slova v týchto pádoch nemení). Jednoslovné kartičky si vystrihnite po prerušovaných čiarach a prikladajte do ružových políčok na kartičke na tvorbu viet. Niektoré jednoslovné kartičky označené slovom datív aj lokál,  môžete použiť v oboch okienkach, kartičky označené len slovom lokál použite len do okienka označeného rovnakým slovom. Vyskladáte si rôzne nové vety a cvičenia si tak spravíte zaujímavejšie.

 

Späť do obchodu