Naratíva - rozprávame príbehy

Sada obsahuje 7 príbehov zložených zo samostatných 40 kariet. Príbehy sú odstupňované od tých jednoduchších (4-kartových) až po zložitejšie (6 až 8-kartové).

Každá jedna kartička sa skladá z hlavného obrázku predstavujúceho časť deja, dvoch pomocných obrázkov (pri náročnejších príbehoch až troch), ktoré majú dieťa naviesť ako verbálne dej rozviť. Karta obsahuje aj text - popis príbehu a slúži ako opora pre rodiča na prerozprávanie deja vo forme krátkej rozprávky. Každá karta má značku prislúchajúcu k príbehu - symbol. Súčasťou sady je zmenšená dejová postupnosť kariet - teda návod, ako majú byť správne uložené v línii deja.

 

  • počet strán: 11 (formát A4, 160 g papier)
  • počet kariet na strane: 4 ks
  • karty majú vyznačené prerušované čiary na strihanie
  • doba dodania: 3 - 10 pracovných dní

Zvoľte si variant:

  • farebná tlač bez laminácie (odporúčam zalaminovať pred používaním na domácej laminovačke)
  • farebná tlač s lamináciou (bežná laminácia, fólia formátu A4, 80 mic)
13,50 € 16,50 € od 13,50 €

Ako sme sa učili my:

Táto sada je prioritne určená pre deti predškolského veku, lebo ak už máte doma predškoláka a zaoberáte sa tým, čo všetko by mal pred školou vedieť, do koľko počítať a ako nakresliť postavu, určite ste sa dočítali, že by mal vedieť prerozprávať jednoduchý príbeh. A tieto karty sú presne na to. Tak ako aj môj syn - exnevravec, možno aj vaše deti s NKS majú s týmto problém. Preto im vizualizácia príbehu veľmi pomáha.

Prezrite si karty, uložte ich spolu do správnej dejovej línie, jednoduchými vetami ich exnevravcovi prerozprávajte. Text na karte je pomôcka pre vás - rodiča. Môžete si však zvoliť iné výrazy, také, ktoré doma používate a poznáte.  Napríklad lekno môže byť len list, jazierko voda a pod. Keď sa s kartami zoznámite, nechajte dieťa porozprávať príbeh samo. Zo začiatku na to pôjde určite jednoducho, jednoslovným popisom, možno jednoduchou dvojslovnou vetou a vašou úlohou je tieto vetičky posúvať o level vyššie. Pomôckou vám sú doplnkové obrázky pod hlavným dejovým obrázkom. Takže ak dieťa povie - prasiatko spí - vy sa spýtate, kde spí? – na to je tam obrázok blato - spí v blate. A čo mu sedí na rypáku - obrázok motýľa mu napovie. Tak to robíme my.

Späť do obchodu