DOVOLENKA: 19. - 26. júl 2024. Všetky objednávky, uhradené v termíne dovolenky, odošlem najskôr v pondelok 29.7.2024.

Množné číslo

Sada obsahuje 160 kariet. 80 dvojkariet s obrázkami jednotného a množného čísla podstatných mien v rôznych rodoch – teda kniha / knihy, jablko / jablká, pes / psy a 80 kusov kariet, na ktorých sú zobrazené tie isté podstatné mená, ale v počte nad 5 kusov, kedy sa už mení tvar slova – teda päť psov / veľa psov, päť kníh / veľa kníh.

K sade dostanete aj pomocné karty so zobrazením samohlások ktoré napovedia, ako správne ukončiť slovo v množnom čísle.

  • počet strán: 20 (formát A4, 160 g papier)
  • počet kariet na strane: 8 ks
  • karty majú vyznačené prerušované čiary na strihanie
  • doba dodania: 3 - 10 pracovných dní

Zvoľte si variant:

  • farebná tlač bez laminácie (odporúčam zalaminovať pred používaním na domácej laminovačke)
  • farebná tlač s lamináciou (bežná laminácia, fólia formátu A4, 80 mic)
8 € 13,50 € od 8 €

Ako sme sa učili my

Môj exnevravec je zatiaľ na úrovni jednotného a množného čísla v nominatíve. Teda ešte používame len tieto karty a až keď si v nich bude istý, prejdeme na ďalší tvar.

Keď sme sa učili množné číslo podľa kartičiek, prikladala som mu k ním karty s vizualizovanou  samohláskou (A, E, I) zo sady Slabiky a prvé slová. Teda opica / opice + samohlásková kartička E. Tie mu pomohli dať množné číslo do správneho tvaru keď to nevedel. Časom sa tak naučil práve tieto písmenká identifikovať už aj v texte a pomocné karty s vizualizovanou samohláskou už nepotreboval. Ak si nebol istý či správne povie tvar množného čísla uvedeného slova, jednoducho si písmenko prečítal. Tak sme postupne začali aj s abecedou, ku ktorej materiál tiež pripravujem.

Späť do obchodu