DOVOLENKA: 19. - 26. júl 2024. Všetky objednávky, uhradené v termíne dovolenky, odošlem najskôr v pondelok 29.7.2024.

Fonematické uvedomovanie

Sada obsahuje 100 kariet a precvičíme si s nimi určovanie počtu slabík slova ako aj prvú a poslednú hlásku. Každá karta obsahuje ilustráciu, hláskovú štruktúru zobrazeného slova bez prvej a poslednej hlásky (tie sú nahradené podčiarkovníkom „ _ “). Na ľavej strane dieťa určuje z ponuky troch hlások prvú hlásku slova a na pravej strane karty zas poslednú. Na spodnom okraji karty určuje počet slabík z ponuky troch zobrazení slabikovej štruktúry slova (oranžové vlnky). Sada Fonematické uvedomovanie je určená pre predškolákov. 

  • počet strán: 25 (formát A4, 160 g papier)
  • počet kariet na strane: 4 ks
  • karty majú vyznačené prerušované čiary na strihanie
  • doba dodania: 3 - 10 pracovných dní

Zvoľte si variant:

  • farebná tlač bez laminácie (odporúčam zalaminovať pred používaním na domácej laminovačke)
  • farebná tlač s lamináciou (bežná laminácia, fólia formátu A4, 80 mic)
6,50 € 13,50 € od 6,50 €

Ako sa učíme my

Fonematické uvedomovanie - Kľúč k čítaniu podľa D. B. Eľkonina. S týmto menom a tréningom jeho metódy sa už určite stretli rodičia budúcich predškolákov. Niekomu bola táto metóda odporučená kvôli predpokladu možných „dys-iek“ (dysgrafii, dyslexii...), iní ju možno považujú za výborný štart k čítaniu či písaniu svojho predškoláka. Metóda stimuluje predčitateľské zručnosti a učí deti vnímať štruktúru slova. S mojím exnevravcom a predškolákom sme sa do toho pustili tiež. „Eľkonina“ má v škôlke, ale preberáme ho aj doma. Vytvorila som mu preto pomôcku na trénovanie, nech si spestríme naše cvičenia.

Sada Fonematické uvedomovanie je určená pre predškolákov. Nie je nutné, aby deti abecedu poznali, no nie je ani vylúčené, že si pri cvičeniach s kartičkami niektoré písmenká osvoja :-). Kartičiek je 100 a každá obsahuje ilustráciu slova a pod ňou aj hlásky, z ktorých sa slovo skladá, avšak bez prvej a poslednej. Tie určuje predškolák. Za pomoci spinky či štipca budete spolu s deťmi označovať prvú (na ľavej strane karty) a poslednú hlásku (na pravej strane karty) slova, ale i počet slabík (na spodnom okraji karty - „vlnky“). Na výber máte vždy z troch možností. Deti, ktoré už majú abecedu osvojenú na úrovni veľkého tlačeného písma, môžu štipcom označovať samy. Rodič slovo vysloví – „KNIHA“. Určite najskôr počet slabík slova tak, že si ich spolu napríklad vytlieskate  „KNI-HA“ - dve slabiky -  a označíte správny počet vlniek. Potom rodič vysloví slovo s dôrazom na jeho prvú a poslednú hlásku a nechá dieťa určiť hlásky. Hlásky spolu označte na kartičke a hurá na ďalšiu.   

Späť do obchodu