DOVOLENKA: 19. - 26. júl 2024. Všetky objednávky, uhradené v termíne dovolenky, odošlem najskôr v pondelok 29.7.2024.

Dvojslovné vety

Sada Dvojslovné vety obsahuje 100 kariet. Karta sa skladá z podstatného mena a slovesa. Väčšina slov je jedno- a dvojslabičná, aby boli ľahko vysloviteľné. Použila som prevažne tie slová, ktoré sa nevravec naučil už pri prvej sade kariet (Slabiky a prvé slová). 

V balíčku je 39 slovies, ktoré sú kombinované s podstatným menom, teda napríklad babka pečie, ale aj myška pečie, koník papá, ale aj opica papá, aby si dieťa nefixovalo činnosť/sloveso len k jednému podstatnému menu (zobrazenej osobe, veci či zvieraťu). Po úspešnom zvládnutí sady Dvojslovné vety odporúčam pokračovať so sadou - Trénujeme akuzatív alebo Množné čísla.

  • počet strán: 25 (formát A4, 160 g papier)
  • počet kariet na strane: 4 ks
  • karty majú vyznačené prerušované čiary na strihanie
  • doba dodania: 3 - 10 pracovných dní

Zvoľte si variant:

  • farebná tlač bez laminácie (odporúčam zalaminovať pred používaním na domácej laminovačke)
  • farebná tlač s lamináciou (bežná laminácia, fólia formátu A4, 80 mic)
10,50 € 17,50 € od 10,50 €

Ako sme sa učili my

Zozačiatku som mu vymýšľala a vyrábala karty s dvojslovnými vetami so slovami, ktoré už nevravec poznal a vedel (možno nie dokonale) vysloviť. Dodali mu sebadôveru a užíval si, ako mu to ide. Zrazu mal pocit, že skutočne „rozpráva“. Tým pádom bol ochotnejší učiť sa aj nové a neznáme slová.

Pri prvých cvičeniach som mu samozrejme pomáhala, nečakala som, že hneď na mňa „vysype“ krásnu dvojslovnú vetu. Keď sme sa učili ešte len  samostatné slová a už mal naučenú základnú slovnú zásobu z nich, podstrčila som mu dvojslovnú kartičku medzi jednoslovné „aaa čo to je?“. Ukazovala som mu prstom na jeden obrázok, pomenovala a hneď na druhý a pomenovala, aby chápal, čo od neho chcem - že to má spojiť do vety. Potom som už len ukazovala a čakala či pomenuje oba.   

Späť do obchodu